Nära dig

Här finner du kontakt personer till kvinnoförbundet nära dig! I första hand har vi här listat distriktsordföranden i våra distriktsorganisationer, där vi ännu inte har någon distriktsorganisation finns kontakt till aktiva KDK:are på orten eller kontakt till rikskansliet.

Stockholms stad och län
Anna Lipinska
Ordförande, KDK Stockholms stad och län
e-post: Anna.Lipinska@kristdemokraterna.se
tfn: 070-5103858

Uppsala
Sarah Havneraas
Kontaktperson, KDK Uppsala län
Sarah.Havneraas@kristdemokraterna.se
tfn: 073-0737185

Södermanland
Susaanne Henning Aihonen
Ordförande KDK Södermanland
e-post: suss.henning@hotmail.se>
tfn: 070-7969681

Östergötland I dagsläget är det vakant
Kontakta gärna vårt rikskansli

Jönköping
Emma Ewaldsson

ordförande KDK Jönköpings län

e-post: emma.ewaldsson@kristdemokraterna.se

tfn:070-2611820

Kronoberg
Kontaktperson

Malin Stadig Lundgren

e-post:Malin.Stadig@kristdemokraterna.se

tfn: 070-8209413

Kalmar
Margreth Johansson

ordförande KDK Kalmar län

e-post: margreth.Johansson@kristdemokraterna,se

tfn:070-3571412

Gotland
I dagsläget är det vakant Kontakta gärna vårt rikskansli

Blekinge
Inga-Lill Siggelsten Blum
Kontakt person, KDK Blekinge
e-post: ingalill.siggelsten.blum@kristdemokraterna.se
tfn: 0708-88 98 31

Skåne
Aase Jönsson Ordförande, KDK Skåne
e-post: Aase.Jonsson@kristdemokraterna.se
tfn: 070-6775364

Halland
I dagsläget är det vakant. Kontakta gärna vårt rikskansli

Västra Götaland
Eva Wallin
Ordförande, KDK Västra Götaland
e-post Eva.Wallin@kristdemokraterna.se
tfn: 070-323 35 23

Värmland
I dagsläget är det vakant Kontakta gärna vårt rikskansli

Örebro län
Erica Gidlöf
Ordförande, KDK Örebro län
e-post: Erica.Gidlof@kristdemokraterna.se
tfn: 070-3981572

Västmanland
Vakant för tillfället

Dalarna
Katarina Gustavsson
kontaktperson
e-post: katarina.Gustavsson@kristdemokrterna.se
tfn: 073-970 57 79

Gävleborgs län
Rosmari Holmgren
Ordförande, KDK Gävleborgs län
e-post: rosmari.holmgren@kristdemokraterna.se
tfn: 073-334 74 29

Västernorrland
Britt-Mari Brynielsson
Ordförande, KDK Västernorrland
e-post: britt-mari.brynielsson@kristdemokraterna.se
tfn: 070-539 10 70

Jämtland I dagsläget är det vakant Kontakta gärna vårt rikskansli

Västerbotten
Anna-Greta Wallgren
Ordförande, KDK Västerbotten
e-post: annagreta.wallgren@gmail.com
tfn: 0730-571317

Norrbotten
Helen Lindbäck
Kontaktperson, Norrbotten
e-post.helen.lindback@kristdemokraterna.se
tfn: 073-0485386

Riksorganisationens kansli
Box 2372 103 18 Stockholm Besöksadress: Munkbron 1, Stockholm

Christina Blom Andersson
Förbundssekreterare
e-post: christina@kristdemokraterna.se
tfn: 08 723 25 61, 076 5272561

tai iwin